Výrok: Milujeme iba ženy, ktoré sme urobili šťastnými. (Marcel Aghard -francúzsky dramatik)
NUMEROLOGIA.SK: Tradície, zvyky, obyčaje, povery

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

 Vplyv Mesiaca na ľudí
       Dnes je spln (vlastne bol presne o 9:36 SEČ) a to z hľadiska ľudových povier predznamenáva určité udalosti. Naši predkovia nám zanechali rôzne cenné skúsenosti a rady, ako sa správať počas jednotlivých fáz Mesiaca, alebo ako využiť jednotlivé fázy Mesiaca vo svoj prospech, či vyhnúť sa nevhodným činnostiam. Tu sú niektoré z nich.
Tradície, zvyky, obyčaje, povery
Autor: Numerologia - Piatok, 18.02. 2011 - 14:06:10   68255 čitateľov
(Zobraziť celý článok | 7575 bajtov | Komentovať | Hodnotenie: 4.06)

 Poznáte výročie vašej svadby?
     Z numerologického hľadiska je mimoriadne dôležitý správne zvolený dátum svadby. Svadbou vo vzťahu dvoch milujúcich sa ľudí však oslavovanie nekončí. Výročie svadby možno oslavovať každý rok a podľa toho zvoliť darček. Aj ja ako každá manželka mám rada darčeky, a preto som zvedavá na darček v deň porcelánového výročia svadby.  
Tradície, zvyky, obyčaje, povery
Autor: Numerologia - Streda, 19.01. 2011 - 00:00:00   34100 čitateľov
(Zobraziť celý článok | 8163 bajtov | Komentovať | Hodnotenie: 4.71)

 Potulky krajom bosoriek
- Tá staručká vedma, bylinkárka a súbežne veštica už zomrela. Veď mala vyše deväťdesiat rokov. Nikto z jej potomkov jej vedomosti nechcel prevziať. Hanbia sa za to. Aj mne naši z rodiny povedali, aby som sa na toto radšej nepýtala. - zdôverila sa mi jasnovidná kamarátka.
Tradície, zvyky, obyčaje, povery
Autor: Numerologia - Pondelok, 13.12. 2010 - 00:00:00   10449 čitateľov
(Zobraziť celý článok | 17801 bajtov | Komentovať | Hodnotenie: 5)

 Novoročné ľudové pranostiky



   Každý z nás je zvedavý, čo mu prinesie nový rok, či veľkú lásku, šťastie, zdravie, alebo koniec ťažkostí. Nejeden sa zamyslí nad tým, či jeho život získa zmysel. Mnohí túžia po akomsi znamení, ktoré by im pomohlo vybrať si vhodnú cestu. Iní chcú uvidieť jasné svetielko v tmavom tuneli každodenných starostí. Ponúkame vám niekoľko spôsobov na odhalenie závoja budúcnosti z oblasti ľudových pranostík. Ak máte odvahu a vieru, zrealizujte, ak nie, aspoň sa pobavte.

Tradície, zvyky, obyčaje, povery
Autor: Numerologia - Štvrtok, 30.12. 2004 - 23:00:00   10182 čitateľov
(Zobraziť celý článok | 3255 bajtov | Komentovať | Hodnotenie: 0)