Výrok: Malta je krásny ostrov, kde cement prežil svoje detstvo. Však viete čo sa stalo potom... (Aforizmus)
 Lunárny rok Strieborného Hada
Články o čínskom lunárnom kalendári
2001 je lunárny rok Hada.


   Od 24.1.2001 do 11.2.2002 prežívame lunárny rok Strieborného Hada. Čo nás vlastne pod jeho vplyvom po rušnom roku Draka čaká? Had sa objavuje často v spojení s bohyňami, alebo hlavnými postavami legiend. Ázijská kultúra si váži hadov a ich ženskú jinovú energiu na rozdiel od Západu, kde sa spája s chladnokrvnosťou a zlom. Jedna klasická čínska rozprávka hovorí o tisícročnom starom hadovi, ktorý tak dlho praktikoval mágiu až sa premenil v krásnu ženu. Vďaka svojmu pôvabu sa mohla vydať za vznešeného mudrca. Ich život plynul šťastne a pokojne. No stalo sa, že jeden taoistický mních poznal, že sa nejedná o ľudskú bytosť a začal ju prenasledovať. Bol prehlásený za lovca zvierat, ktoré si neprávom privlastnili ľudskú podobu. Než sa mu podarilo odhaliť dvojitý život tejto ženy, múdry Had ho mnohokrát prelstil.

   Rok Hada je dobou, kedy sme prinútení bilancovať minulosť, plánovať a hľadať odpovede na dôležité životné otázky. Zvažujeme dôkladne skôr ako sa do niečoho nového pustíme. Vplyvom Hadej múdrosti, keďže toto lunárne znamenie skrýva v sebe najväčšiu múdrosť vekov, prichádzajú nové objavy, vynálezy, ľudia viac ako inokedy majú potrebu prezentovať sa na kultúrnych podujatiach a v umení svojim dobrým vkusom. Čo sa týka investovania a financií nie je vhodné veľmi riskovať, lebo straty z predchádzajúceho roku Draka, kedy pod vplyvom najvačšej pozitívnej energie /jang/ ľudia viac ako inokedy robia výstrelky, sa ešte stále môžu prelínať aj do tohto roku Hada, ktorý má v sebe najväčšiu negatívnu energiu /jin/. Dočkáme sa počas tohto roka aj odhalenia utajených informácií a škandálov nielen z oblasti show-biznisu. Vhodný rok na ľúbostné romániky, dvorenia. Treba si pri akomkoľvek hazardnom konaní pamätať, že pod chladným a pokojným výrazom Hada sa skrývajú hlboké a tajomné povahové črty. Preto zmeny tohto roka bývajú nepredvídateľné, náhle a ničivé.

Ako vyzerá rok Strieborného HADA 2001 pre jednotlivé lunárne znamenia ?

Pre Potkana je rok Hada nestály. Musí byť veľmi opatrný najmä ak ide o financie a dôležité rozhodnutia. Hrozí mu strata, ktorú však má možnosť koncom roka vykompenzovať. Mal by sa preladiť na miernejší a monotonnejší spôsob života. Viac získa trpezlivosťou.

Pre Byvola je rok Hada pomerne dobrý. Ľahko si môže zarobiť peniaze a zdá sa, že má všetko na dosah ruky. Je to vhodná doba k postupu. Pod vplyvom nedorozumenia sa však môžu vyskytnúť nezhody so spoločníkom, alebo partnerom. Mal by byť prístupný diskusii.

Pre Tigra je rok Hada priaznivý. Nečakajú ho veľké straty, ale ani veľké zisky. Nie je vhodné, aby sa nechal zatiahnuť do záležitostí iných. Postup má zaručený. Mal by si však dávať pozor na osoby opačného pohlavia. Hrozia mu aj ľahšie ochorenia. Mal by sa venovať oddychu.

Pre Zajaca je rok Hada nádejou na konkrétny pokrok. Možno bude musieť cestovať a čeliť ťažkostiam z najrozličnejích smerov. Črtá sa zmena bydliska alebo povolania. Málo času mu zostane na rodinu, alebo ho zaskočia nečakané výdavky. Mal by si zachovať chladnú hlavu.

Pre Draka je rok Hada šťastným rokom po obchodnej stránke. Môže dať svojim plánom konkrétny rozmer, aj keď hrozí menší odpor. V osobnom a ľúbostnom živote mu hrozia starosti, ak túto oblasť svojho života bude zanedbávať. Vzťahy je nutné uzdraviť, alebo ukončiť.

Pre Hada je jeho osobný rok celkom dobrým rokom, i keď nezíska všetko, čo očakáva. Nie je vhodný na unáhlené zmeny a je dôležité byť trpezlivým. Zisky sú mierne, ale väčšie starosti mu spôsobí zistenie svojho postavenia, ľúbostné problémy, alebo ľahšie zranenia.

Pre Koňa je rok Hada rušným a zmäteným, prinášajúce udalosti, ktoré zaberú veľa času a energie. Ťažkosti mu spôsobia spoločníci, priatelia, odklady, nečakané prekážky. Oporu by mal hľadať v rodine, ale aj tak nech neočakáva veľké úspechy.

Pre Ovcu je rok Hada dobrým rokom. Nadobudne moc, popularitu a pomôžu jej vplyvní ľudia. Môže cestovať, získať slušný vedľajší príjem. Svoje ciele dosiahne aj napriek nepriaznivým správam. Ovci sa ponúka veľa príležitostí k radovánkam, ktoré však môžu presiahnuť rozpočet.

Pre Opicu je rok Hada mierne šťastným. Dostane sa jej pomoci od priateľov, alebo podpory od nadriadených. V pracovnej oblasti nastávajú dobré časy, no doma sa môžu vyskytnúť nedorozumenia. Mala by krotiť svoj ostrý jazyk a vyhýbať sa konfrontáciam.

Pre Kohúta je rok Hada šťastným rokom, kedy sa mu podarí udržať si dobré postavenie. Nie sú vo výhľade nejaké veľké finančné zisky, ale obdivuhodne môže znížiť straty. Nemal by sa vydávať zbytočne na dlhé cesty, lebo mu hrozia nehody, či zlomyseľné klebety.

Pre Psa je rok Hada veľmi dobrým rokom. Pes musí tvrdo pracovať, a za námahu získa primerané uznanie. Bude mať šťastie v obchodných investíciaách a dostane sa mu podpory od správnych ľudí. Viac sa môže tešiť aj z rodinného života. Dostane dobré návrhy.

Pre Kanca je rok Hada rušný a neistý, aj keď sú vo výhľade mierne úspechy. Bude zaneprázdnený cestovaním, odvážnymi špekuláciami, spoločnými podnikmi. Zhoršenie situácie si môže spôsobiť sám nemiernym míňaním peňazí. Dozvie sa smutné správy a vzniknú problémy s druhým pohlavím.

Nech sa stane už čokoľvek tento rok nám dodá vieru v naše presvedčenie a prinúti nás energicky konať. Nie je to vhodný rok pre pohodlných. 

Numerologička Petronela
Bellisamade...šperky inšpirujúce vašu dušu

Copyright © NUMEROLOGIA.SK
Všetky práva vyhradené

 
Súvisiace odkazy
· Viac o Články o čínskom lunárnom kalendári
· Ďalšie články od autora: Numerologia


Najčítanejší článok na tému Články o čínskom lunárnom kalendári:
Rok Čierneho DrakaHodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýMožnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článokSúvisiaca téma

Články o čínskom lunárnom kalendáriČlánky o čínskom lunárnom kalendári

"Lunárny rok Strieborného Hada" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa